Agencja pracy tymczasowej Axell na FacebookuABU
Praca w Holandii - Axell

Praca w Holandii

Polski
Polski
English
English
Deutsch
Deutsch
  
 
 
 
   
 
Praca w Holandii
Foto
Foto

Historia

Zarówno agencja pracy tymczasowej Axell, jak i Ponetex transport and logistics, należy do holenderskiej grupy Carpenter Europe, której nastarsza firma Timmermans transport & logistics powstała w 1933 roku. Przedmiotem działalności Timmermans jest spedycja i logistyka .

Pod koniec lat 90-tych XX wieku, wobec coraz bardziej dotkliwych braków kadrowych na holenderskim rynku pracy, udziałowcy Timmermans podjęli decyzję o utworzeniu agencji pracy, poszukującej pracowników na rynku polskim, na wewnętrzne potrzeby Timmermans Diessen. Tak oto powstała marka Axell. W chwili obecnej wysokość obrotu grupy Axell przekracza 110 mln PLN rocznie.

Zainteresowanie polskimi pracownikami w Holandii stopniowo rosło, z czasem podjęto decyzję o rekrutacji i zatrudnianiu zewnętrznym na rzecz innych firm holenderskich. Powstała firma Axell Uitzendbureau, z siedzibą w Tilburgu (południowa Holandia), działająca na zasadach agencji pracy tymczasowej. Pierwsze biuro w Polsce otwarto w 1999 r. w Gliwicach.

 

 
   
 

Strona internetowa Axell Praca w Holandii wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.